مطالب اینترنتی


روابط استراتژیک برای هر کسب کاری لازم و ضروری است. در اینجا ۴ نکته روان‌شناختی را بیان می‌کنیم که می‌توانند شما را به شخص محبوب‌تری در میان دیگران تبدیل کنند.

انسان‌ها بسیار عجیب هستند، ما دوست داریم باور کنیم که بسیار منطقی هستیم؛ اما رفتار ما و تحقیقات چیز دیگری می‌گویند.

ما به‌شدت توسط مردم، پیام‌ها و شرایط اطرافمان تحت تأثیر هستیم؛ با کمی اندیشه متوجه می‌شویم که این حقیقت خوب است! از این‌رو درک ویژگی‌های روان‌شناختی ما می‌تواند سودمند باشد.

نکاتی برای جذاب تر بودن

مقاله‌ی مرتبط:

به‌طور خاص، ۴ بینش روان‌شناختی وجود دارد که شما می‌توانید به‌عنوان نقطه‌ی شروع برای ایجاد روابط استراتژیک و ایجاد حس تفاهم در همه‌ی روابط خود استفاده کنید.

برای این منظور، ابتدا در مورد حرکات کوچک و ساده‌ای صحبت می‌کنیم که با ایجاد یک رابطه حرفه‌ای، به محبوبیت شما می‌افزاید.

۱. نمایش

اگر قصد دارید باکسی ارتباط برقرار کنید، بهتر است در یک فضای فیزیکی به آن شخص نزدیک شوید. البته این نکته کاملا واضح و مبرهن است.

تحقیقات جالبی در این زمینه انجام‌ گرفته است که نشان می‌دهد مردم به افرادی گرایش پیدا می‌کنند که قبلاً آن‌ها را دیده باشند؛ حتی اگر قبلاً هیچ ارتباطی باهم نداشته باشند. همچنین مردم افرادی را که قبلاً دیده باشند، بر کسانی که شاید هرگز به چشم ندیده‌اند، ترجیح می‌دهند (تقریباً این نتایج برای اشیاء هم صدق می‌کند).

همان‌طور که مشخص است، این‌ نتیجه نشان می‌دهد که برای شروع یک رابطه با دیگران، باید یک موقعیت برای نزدیک شدن (ازلحاظ مکانی) ایجاد کنیم.

چگونه انجامش بدیم

خلاق باشید. اگر کسی هست که می‌خواهید با او ارتباط برقرار کنید، شاید بتوان موقع خوردن قهوه، نهار یا حتی زمانی که هر ۲ منتظر آسانسور هستید، سر صحبت را باز کرد.

چه اهمیتی دارد

شما نمی‌توانید باکسی که هرگز نمی‌بینید ارتباط برقرار کنید. راه‌های زیادی برای ارتباط برقرار کردن با فرد موردنظر شما وجود دارد؛ اما یک ملاقات حضوری می‌تواند شمارا جذاب‌تر نشان دهد و شانس شمارا برای رسیدن به هدف بیشتر کند.

۲. زمینه‌های مشترک را پیدا کنید

نقطه اشتراک

رون فریمن در کتاب «بهترین جا برای کار کردن» توضیح می‌دهد برای ایجاد یک محل کار خارق‌العاده «هرچه بیشتر با دیگران همخوانی داشته باشیم، تمایل بیشتری به آن‌ها خواهیم داشت».

نیازی نیست این تشابهات حتما در زمینه­‌های عمیق فلسفی یا مرتبط باکار شما باشد. این زمینه‌ی مشترک می‌تواند علاقه‌ی شما به یک موسیقی‌دان، بازی، نرم‌افزار یا هر چیز دیگری باشد؛ بنابراین گزینه‌ها برای پیدا کردن نقاط مشترک بی‌پایان است.

چگونه انجامش بدهیم

خودتان باشید. مطمئناً می‌توانید یک زمینه برای ارتباط برقرار کردن پیدا کنید. زمانی هم که این زمینه را یافتید آن را به خاطر داشته باشید. یک علاقه‌ی دوطرفه می‌تواند در یک قهوه‌خانه یا یک کنسرت، شکل بگیرد و همچنین این دیدارها کمک می‌کند تا راهی برای ادامه پیدا کردن این گفتگوها پیدا کنید.

چرا این موضوع مهم است

زمانی که اشتراکات خود و همکارتان را کشف می‌کنید، یک رابطه‌ی همراه با اعتماد بین شما شکل می‌گیرد و هنگامی‌که شما به یکدیگر اعتماد دارید یک فضا برای رشد و همکاری ایجاد می‌شود.

۳. بخشنده باشید

بخشنده

از قانون تأثیر متقابل استفاده کنید. کتاب «ببخش و بگیر» توضیح می‌دهد که چرا کمک به دیگران به موفقیت خودمان هم کمک می‌کند. آدام گرنت در این کتاب می‌گوید: «در بلندمدت «بخشنده‌ها» در مقایسه با «گیرنده‌ها» و «افراد پرتلاش» غالباً پیشی می‌گیرند. به این دلیل که بخشنده‌ها باکارهایشان خود را نزد دیگران محبوب می‌کنند.»

چگونه انجامش دهیم

فکر کنید که شما چه مشکلاتی را قادرید حل کنید یا چه کمک‌های سودمندی می‌توانید به طرف مقابل، ارائه کنید. حتی قرض دادن یک‌ شیء کوچک هم می‌تواند نتیجه‌بخش باشد. به‌عنوان مثال بخشیدن یک کتاب با این جمله «من به‌تازگی این کتاب را درزمینه­ی رهبری مطالعه کردم و فکر می‌کنم شما هم از خواندن آن لذت ببرید» می‌تواند شروع خوبی باشد

چرا این موضوع مهم است

با اعمالی شبیه به این، نه‌تنها یک همکار و هم‌تیمی قابل‌اعتماد هستید بلکه، زمانی که به کمک احتیاج داشتید، می‌توانید از دیگران کمک بخواهید. درحالی‌که این اتفاق مگر با یک پشتوانه قوی، رخ نمی‌داد. درنتیجه این کارها بسیار مهم هستند.

۴. از آن‌ها تقلید کنید

تحقیقات در دانشگاه دوک نشان می‌دهند که تقلید حرکات شخصی که با او صحبت می‌کنید، جذابیت شمارا نزد او افزایش می‌دهد. کارهایی که او انجام می‌دهد را تقلید کنید و سعی کنید مثل او حرف بزنید. زمانی که متوجه شدید این پویایی رفتار، چقدر شمارا جذاب‌تر می‌کند، به اهمیت آن پی می‌برید.

چگونه این کار را بکنیم

نکته کلیدی اینجا در میزان ظرافت کار شما است. افراط در این کار می‌تواند نتیجه‌ی عکس بدهد. اگر شخص مقابل شما در حین صحبت کردن به آهستگی گام برمی‌دارد شما هم با او همراهی کنید و تلاش نکنید هر حرکت او را تقلید کنید بلکه باید طبیعی رفتار کنید، نه اجباری.

چرا این موضوع مهم است

تقلید قسمتی از فرآیندی است که ما را با دیگری مرتبط می‌کند. این تقلید نشانه‌ی هم ترازی ما باکسی است که از او تقلید می‌کنیم. در حقیقت مردم عمداً رفتار متفاوتی باکسانی دارند که نمی‌خواهند با آن‌ها ارتباط داشته باشند.

توجه داشته باشید که هیچ‌کدام از این روش‌ها جادویی نیستند. در پایان هرروز خواهید دید که اگر از آن‌ها به‌درستی استفاده کنید، می‌توانند تا حدی سودمند باشند. اگر یک رابطه‌ی حرفه‌ای و خوشایند می‌خواهید، شروع به خوب رفتار کردن با دیگران بکنید و از این مفاهیم روانشناسی برای نیل به اهداف خود بهره ببرید.لینک منبع

مطلب نکاتی که محبوبیت شما را در روابط کاری افزایش می دهند در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :نکاتی که محبوبیت شما را در روابط کاری افزایش می دهند
http://mofidestan.ir/%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa%db%8c-%da%a9%d9%87-%d9%85%d8%ad%d8%a8%d9%88%d8%a8%db%8c%d8%aa-%d8%b4%d9%85%d8%a7-%d8%b1%d8%a7-%d8%af%d8%b1-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d8%a8%d8%b7-%da%a9%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d9%81/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 4 مهر 1396 :: نویسنده : نویسنده


وب سایت کارناوال: هیچگاه به قطار تنها به چشم ماشینی که شما را از نقطه ای به نقطه ای دیگر می برد نگاه نکنید، این وسایل شگفت انگیز با قدمتی که دارند شاهد اتفاقات فراوانی بوده اند.

چه جنگ هایی که در آنها با استفاده از قطار به سربازان و جنگجویان اسلحه یا مواد غذایی رسانده شده، یا بدنه ی از کار افتاده ی آنها سرپناه سربازان و قربانیان جنگ بوده است. پس ای نبار اگر پا به درون قطاری گذاشتید اندکی به سرگذشت این ماشین های ریلی بیاندیشید از سفر با آنها نهایت لذت راببرید.

حرکت نرم قطار بر روی ریل که از دل طبیعت می گذرد، با دودی که از آن خارج شده و در رقص کنان در هوا محو می شود هم برای بیننده تصاویری خوشایند می سازند.

اما باید بدانیم که هر قدر وسیله ای موجبات راحتی ما را فراهم کند، باز هم نکات و ترفندهایی وجود دارند که می توانیم به وسیله ی آنها برای خود راحتی بیشتری ایجاد کنیم و در طول مسیر هم خاطرات شیرینی برای خود بسازیم.

سفر با قطار، اگر خوب و با کیفیت باشد می تواند حتی حساس ترین مسافران را راضی کند. اکثر کسانی به دلیل ترس از پرواز و ارتفاع از هواپیما دوری می کنند، یا با شنیدن آمار بالای تصادفات جاده ای از سفر کردن با خودروی شخصی و اتوبوس وحشت دارند، قطارها را وسایلی امن می پندارند. اما چه کنیم که مطمئن باشیم بهترین شرایط را درون قطار برای خود مهیا کرده ایم؟

ترفندهایی برای سفر راحت با قطار
ترفندهایی برای سفر راحت با قطار
۱- حتما کمی غذا همراه ببرید

سعی کنید تا جایی که امکان دارد برای سفرهای طولانی خود با قطار، غذای خانگی همراه ببرید، زیرا در بیشتر موارد ثابت شده است که غذای بوفه و رستوران های داخل قطار از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند. پس برای داشتن سفری سلامت و بی دردسر، غذایی که بتوانید آن را مدت طولانی در قطار با خود داشته باشید طبخ کنید و همراه ببرید.

ترفندهایی برای سفر راحت با قطار


۲- خود را سرگرم کنید

با وجود امکان قدم زدن در راهروی قطار و تماشای مناظر در طول مسیر، اگر سفری طولانی در پیش دارید، ممکن است از یکنواختی فضا کلافه و بی قرار شوید. برای جلوگیری از این اتفاق کتاب، مجله یا روزنامه ای که به آن علاقه دارید همراه ببرید و مطالعه کنید، در موبایل یا تبلتتان مشغول تماشای فیلم شوید یا خود را به حل کردن جدول مشغول کنید.

ترفندهایی برای سفر راحت با قطار


۳- لوازم ضروری را فراموش نکنید

لوازم ضروری و بهداشتی مانند دستمال کاغذی، چسب زخم و مایع ضدعفونی کننده دست وسایلی هستند که قطعا در سفر با قطار به کارتان خواهند آمد، زیرا ممکن است در سرویس بهداشتی قطار این موارد را نیابید.

اگر در طول شب میهمان قطار های کوپه ای هستید، بدانید که برای خواب به شما ملحفه و بالش خواهند داد، بنابر این در صورتی که عادت به استفاده از رختخواب های عمومی ندارید، بهتر است ملحفه و روبالشی شخصیتان را همراه ببرید.

ترفندهایی برای سفر راحت با قطار

۴- لباس راحت به تن کنید

به تن داشتن لباس هایی که در آنها احساس راحتی نمی کنید در ساعات طولانی سفر با قطار یکی از عذاب آورترین اتفاقاتی است که حین سفر تجربه خواهید کرد. لباس هایی مناسب فصل و کاملا آزاد و راحت برای داخل قطار برگزینید و به یاد داشته باشید، بهتر است که پیش از خواب کفش هایتان را از پا خارج نکنید، پس در انتخاب کفش به راحتی پاهایتان هم اهمیت دهید.

ترفندهایی برای سفر راحت با قطار


۵- برای داشتن خوابی بهتر، چند وسیله با خود همراه کنید

فراموش نکنید که در وسایل حمل و نقل عمومی مانند قطار، تنظیم نور و میزان سر و صدای موجود از کنترل شما خارج هستند. پس اگر اصرار دارید که چند ساعتی را در قطار به خواب و استراحت اختصاص دهید، چشم بند و گوش گیر را برای به حداقل رساندن عوامل آزار دهنده ی محیطی از یاد نبرید. ضمنا همانطور که در مورد ۳ ذکر شد، اگر دوست دارید هنگام خواب بالش شخصیتان را به زیر سر بگذارید، می توانید آن را همراه خود به داخل قطار ببرید.

ترفندهایی برای سفر راحت با قطار


۶- با همسفرانتان خوش رفتاری کنید

چه با قطارهای کوپه ای سفر کنید و چه با قطارهای سالنی، با دست کم سه مسافر دیگر همراه خواهید بود. اگر میخواهید سفری آرام و شاد، در تعامل با همسفرانتان داشته باشید، کمی خودخواهی و منافع شخصی را کنار بگذارید و با همراهانتان مهربان باشید. با آنها رابطه ای دوستانه برقرار کنید تا در کمال صلح و آرامش هر مشکل یا اختلاف نظری که در طول سفر میانتان پیش آمد کرد، برطرف کنید و در صورت بروز مشکل به کمک یکدیگر بشتابید.

ترفندهایی برای سفر راحت با قطار


۷- مراقب وسایل ارزشمندتان باشید

چنانچه وسایلی گرانقیمت در قطار با خود حمل می کنید، بهتر است همیشه آنها را در نزدیکی خود قرار دهید و به هیچ وجه به قسمت بار نسپاریدشان. اگر هم در کوپه با افرادی به جز دوستان و اقوام خود همسفر هستید، بهتر است کیف کوچکی تهیه کنید و آن را از زیر لباس به گردنتان بیاویزید. پیش از خواب تمامی وسایل گرانبهایتان را درون این کیف قرار دهید و با خیال راحت به خواب فرو روید.

ترفندهایی برای سفر راحت با قطار


۸- کنار پنجره بنشینید

تماشای مناظر طبیعی جاده، هنگامی که در صندلی قطار فرورفته و به صدای چرخ هایش گوش سپرده اید یا در افکار روزمره ی خود غوطه ورید، خالی از لطف نیست. این مناظر ممکن است دشت هایی سبز و هموار باشند، یا چشم انداز کویرهای خشک و نمکین و شاید هم کوهستان و جنگل های پوشیده از دار و درخت، که هرکدام به نوعی زیبا هستند.

پس اگر موفق شدید، در کنار پنجره بنشینید تا چند ساعتی از جلوه های طبیعی خلقت خداوند بهره مند شوید. صندلی های کنار پنجره مزایای دیگری هم دارند، مسافران دیگر برای ورود و خروج مراحم شما نخواخند شد، همچنین برای چرت کوتاه بین روز می توانید سر خود را به شیشه تکیه دهید!

به یاد داشته باشید که در روشنایی روز آفتاب از شیشه های قطار به درون نفوذ می کند، پس در صورتی که قصد دارید صندلی کنار پنجرا را از آن خود کنید، عینک آفتابی فراموش نشود.

ترفندهایی برای سفر راحت با قطار


۹- موبایلتان را شارژ کنید

درست است که در اکثر قطار ها، به ویژه قطار های کوپه ای پریز برق در دسترس مسافران قرار داده می شود، اما تعداد آن ها قطعا به اندازه ی مسافران نیست. تصور کنید که در کوپه ای شش نفره هرکسی بخواهد موبایل یا تبلتش را شارژ کند! در این صورت قطعا نوبت به شما نخواهد رسید. بنابراین پیش از خروج از منزل و حرکت به سمت ایستگاه راه آهن حتما تمام وسایل الکترونیکی همراهتان را کاملا شارژ کنید.

ترفندهایی برای سفر راحت با قطار


۱۰- تمام مدت یکجا ننشینید

نشستن مداوم و طولانی علاوه بر این که خسته کننده است، برای بدنتان به خصوص پاها بسیار مضر می باشد. سعی کنید یک یا دوبار در طول سفر با قطار در راهرو قدم بزنید و اما این کار را زیاد تکرار نکنید تا سبب ایجاد مزاحمت برای سایرین نشوید.

از دیگر نکاتی که به سلامتی بدنتان در قطار کمک می کند، همراه بردن بالش دور گردنی است، تا اگر موفق نشدید کنار پنجره بنشینید هنگام چرت نیمروزی به سر و گردنتان آسیب و فشار وارد نشود.

ترفندهایی برای سفر راحت با قطارلینک منبع

مطلب ترفندهایی برای سفر راحت با قطار در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :ترفندهایی برای سفر راحت با قطار
http://mofidestan.ir/%d8%aa%d8%b1%d9%81%d9%86%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d9%81%d8%b1-%d8%b1%d8%a7%d8%ad%d8%aa-%d8%a8%d8%a7-%d9%82%d8%b7%d8%a7%d8%b1/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic